Sensacje XX wieku: Berlin '45 (1)

Sensacje XX wieku: Berlin '45 (1)

program historyczny Polska 1998   od 12 lat
W skrócie:Odcinek poświęcony ostatniej wielkiej ofensywie w Europie - zdobyciu Berlina w kwietniu 1945 roku. Program przedstawia prawdziwy obraz bitwy oraz rywalizację między dowódcami frontów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Odcinek poświęcony ostatniej wielkiej ofensywie w Europie - zdobyciu Berlina w kwietniu 1945 roku. Dzięki najnowszym odkryciom można przedstawić prawdziwy charakter tamtych walk. Okazuje się, że wojska sowieckie walczyły nie tylko z Niemcami, ale również między sobą. Program przedstawia prawdziwy obraz bitwy, rywalizację między dowódcami frontów marszałkiem Żukowem a Koniewem, co w konsekwencji przyczyniło się do bratobójczych starć.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także