Samochodzik i templariusze: Tajemnica Bahometa (3/5)

Samochodzik i templariusze: Tajemnica Bahometa (3/5)

serial przygodowy Polska 1971   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Grażyna Marzec, Ewa Szykulska, Tadeusz Gwiazdowski
Reżyseria:Hubert Drapella
W skrócie:Pan Samochodzik i jego towarzysze jadą do Malborka. W zamku ktoś przekazuje panu Tomaszowi wiadomość, podpisaną imieniem bożka Bahometa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pan Samochodzik (Stanisław Mikulski) i jego mali przyjaciele - Wilhelm Tell, Wiewiórka i Sokole Oko (Roman Mosior) - wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu skarbu templariuszy. Pewien wiejski nauczyciel z Suwalszczyzny odnalazł dokument, wyjaśniający tajemnicę drogi, którą przebył skarb z Ziemi Świętej do Polski, gdzie został przywieziony przez Krzyżaków. Według tego pisma wielki mistrz zakonu krzyżackiego miał zwrócić go temu, kto wypowie hasło: "tam skarb twój, gdzie serce twoje". W drodze na Pojezierze Suwalskie zaintrygowani legendą podróżnicy spotykają cudzoziemców - śliczną Karen (Ewa Szykulska), jej ojca, kapitana Petersena (Tadeusz Gwiazdowski), słynnego poszukiwacza skarbów i ich polskiego towarzysza.

W tym odcinku

Niestety, Pan Samochodzik i jego mali towarzysze nie trafili na ślad, który przybliżyłby ich do poszukiwanego skarbu. Udają się więc do Malborka. Liczą, że tam rozszyfrują sens legendarnego hasła. Gdy podróżni zwiedzają zamek, ktoś przekazuje panu Tomaszowi wiadomość podpisaną imieniem pogańskiego bożka - Bahometa. Tajemniczy autor listu ostrzega, że jeśli Pan Samochodzik natychmiast się stąd nie wyniesie, może źle skończyć.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także