Samochodzik i templariusze: Podziemny labirynt (4/5)

Samochodzik i templariusze: Podziemny labirynt (4/5)

7.3/10
serial przygodowy Polska 1971   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Grażyna Marzec, Ewa Szykulska, Tadeusz Gwiazdowski
Reżyseria:Hubert Drapella
W skrócie:Pan Samochodzik i jego towarzysze odwiedzają ruiny zamku na Suwalszczyźnie. Petersen z córką także nie ustają w poszukiwaniach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pan Samochodzik (Stanisław Mikulski) i jego mali przyjaciele - Wilhelm Tell, Wiewiórka i Sokole Oko (Roman Mosior) - wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu skarbu templariuszy. Pewien wiejski nauczyciel z Suwalszczyzny odnalazł dokument, wyjaśniający tajemnicę drogi, którą przebył skarb z Ziemi Świętej do Polski, gdzie został przywieziony przez Krzyżaków. Według tego pisma wielki mistrz zakonu krzyżackiego miał zwrócić go temu, kto wypowie hasło: "tam skarb twój, gdzie serce twoje". W drodze na Pojezierze Suwalskie zaintrygowani legendą podróżnicy spotykają cudzoziemców - śliczną Karen (Ewa Szykulska), jej ojca, kapitana Petersena (Tadeusz Gwiazdowski), słynnego poszukiwacza skarbów i ich polskiego towarzysza.

W tym odcinku

Pan Samochodzik i jego mali towarzysze mają nadzieję, że już wkrótce wyjaśni się tajemnica skarbu. Podobnie kapitan Petersen wraz ze swoją córką nie ustają w poszukiwaniach. Wszyscy trafiają do małego miasteczka na Suwalszczyźnie, gdzie odwiedzają ruiny średniowiecznego zamku. Być może na ścianach w piwnicach znajdą tajemne ślady templariuszy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)