Samochodzik i templariusze: Fałszywy brodacz (2/5)

Samochodzik i templariusze: Fałszywy brodacz (2/5)

7.3/10
serial przygodowy Polska 1971   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Grażyna Marzec, Ewa Szykulska, Tadeusz Gwiazdowski
Reżyseria:Hubert Drapella
W skrócie:Coraz więcej osób szuka skarbu templariuszy. Kapitan Petersen kontaktuje się z człowiekiem, który ma dokument wskazujący drogę do skarbu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pan Samochodzik (Stanisław Mikulski) i jego mali przyjaciele - Wilhelm Tell, Wiewiórka i Sokole Oko (Roman Mosior) - wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu skarbu templariuszy. Pewien wiejski nauczyciel z Suwalszczyzny odnalazł dokument, wyjaśniający tajemnicę drogi, którą przebył skarb z Ziemi Świętej do Polski, gdzie został przywieziony przez Krzyżaków. Według tego pisma wielki mistrz zakonu krzyżackiego miał zwrócić go temu, kto wypowie hasło: "tam skarb twój, gdzie serce twoje". W drodze na Pojezierze Suwalskie zaintrygowani legendą podróżnicy spotykają cudzoziemców - śliczną Karen (Ewa Szykulska), jej ojca, kapitana Petersena (Tadeusz Gwiazdowski), słynnego poszukiwacza skarbów i ich polskiego towarzysza.

W tym odcinku

Zgodnie z obawami pana Tomasza coraz więcej osób zaczyna poszukiwać skarbu templariuszy. W pobliżu młodych podróżników pojawiają się podejrzani ludzie. Kapitan Petersen kontaktuje się z tajemniczym człowiekiem, który rzekomo posiada dokument umożliwiający dotarcie do skarbu. Harcerze i Pan Samochodzik planują zasadzkę, ale niestety napotykają na przeszkody.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)