x
Rodzina Połanieckich: Powrót (7)

Rodzina Połanieckich

odc. 7: Powrót

serial obyczajowy Polska 1978   od 12 lat
Występują:Andrzej May, Anna Nehrebecka, Jan Englert, Bronisław Pawlik
Reżyseria:Jan Rybkowski
W skrócie:Poeta Zawiłowski usiłował odebrać sobie życie, jest ranny. Maszko ucieka z Warszawy przed wierzycielami. Jego żona zostaje sama...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza, przedstawiająca dzieje burzliwego związku Maryni i Stanisława pod koniec XIX wieku. Rok 1893. Trzydziestokilkuletni Stanisław Połaniecki (Andrzej May) po ukończeniu studiów wraca z zagranicy do kraju. Jako współwłaściciel Domu Bankowo-Handlowego pragnie rozszerzyć jego działalność. Poszukując kapitału, Połaniecki postanawia odebrać kilkadziesiąt tysięcy rubli, które przed laty zostały pożyczone dalekiemu krewnemu, panu Pławickiemu (Czesław Wołłejko). W tym celu przybywa do Krzemienia, majątku rodowego swojego dłużnika. Tutaj poznaje córkę gospodarza, pannę Marynię (Anna Nehrebecka).

W tym odcinku

Poeta Ignacy Zawiłowski, który usiłował odebrać sobie życie, nie zginął od kuli rewolwerowej, jednak jest ranny. Maszko zmuszony jest opuścić Warszawę, gdzie prześladują go liczni wierzyciele. Ponownie pozostawia na pewien czas uroczą żonę. Połaniecki nie zamierza jednak wykorzystać okazji, nie chce kontynuować przygody z Teresą sprzed miesięcy. Marynia rodzi syna, czym bardzo uszczęśliwia pana Stanisława. Zadowolony i tryskający optymizmem Połaniecki kupuje Krzemień i czyni z niego wspaniały prezent dla żony. Wkrótce cała rodzina powraca w upragnione miejsce, do ukochanego majątku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także