Rekruci: Człowiek kontra maszyna (7/10)

Rekruci: Człowiek kontra maszyna (7/10)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Reżyseria:Jędrzej Bączyk, Rafał Skalski
W skrócie:W armii coraz ważniejsze stają się maszyny. Pełne szkolenie żołnierza zajmuje się pięć lat, podczas gdy produkcja czołgu jedynie rok. Powstaje pytanie, czy technologia w wojsku zastąpi człowieka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 10 grudnia
za 4 dni
7:55 CANAL+ Seriale
środa, 14 grudnia
za 8 dni
2:35 CANAL+ Dokument
czwartek, 15 grudnia
za 9 dni
23:10 CANAL+ Family

Opis

Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

W tym odcinku

W armii coraz ważniejsze stają się maszyny. Pełne szkolenie żołnierza zajmuje się pięć lat, podczas gdy produkcja czołgu jedynie rok. Powstaje pytanie, czy technologia w wojsku może zastąpić człowieka.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także