x
Rekruci: Ja, żołnierz (3/10)

Rekruci: Ja, żołnierz (3/10)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Reżyseria:Jędrzej Bączyk, Rafał Skalski
W skrócie:Pierwszy miesiąc nauki to zarówno poznawanie samej uczelni, jak i rytuał "kocenia". W tym odcinku także o relacjach między nowymi kadetami a studentami trzeciego roku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 9 października
za 5 dni
6:30 CANAL+ Dokument

Opis

Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

W tym odcinku

Wojsko to miejsce, w którym nie jest mile widziana indywidualność. Ponadto od kadetów wymaga się odwagi i pewności siebie. Podczas pierwszego miesiąca nauki wychodzą w teren, pokonują przeszkody, a nawet kopią okopy w pełnym słońcu, przygotowując się do roli żołnierza. Rekruci poznają uczelnię, w tym rytuał "kocenia", a także próbują nawiązać relacje ze studentami trzeciego roku.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także