Rekruci: Unitarka (2/10)

Rekruci: Unitarka (2/10)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
Reżyseria:Jędrzej Bączyk, Rafał Skalski
W skrócie:Szkolenie wojskowe jest bardzo wymagające zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Niektórzy zostają wydaleni lub sami decydują się zrezygnować. Trzeba też dostosować się do trudnych zasad.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 11 lutego
za 8 dni
4:55 CANAL+ Dokument

Opis

Twórcy serii odwiedzają z kamerą Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczą Akademię Wojskowa w Dęblinie, Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Co roku naukę na tych czterech uczelniach rozpoczyna nowe grono rekrutów. Wszyscy są świadomi, że stoi przed nimi nie lada wyzwanie. Nie wszyscy dotrwają do końca. Oskar, Paula, Natalia i Wojtek przekraczają próg swojej uczelni, będąc jeszcze nastolatkami, z głowami wypełnionymi marzeniami. Pierwszy rok zweryfikuje wyobrażenia rekrutów o tym, jak wygląda rzeczywistość na akademii wojskowej. Świadkami szkolenia młodych żołnierzy, a przede wszystkim ich dojrzewania w miarę upływu czasu są widzowie.

W tym odcinku

Szkolenie wojskowe okazuje się bardzo wymagające zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Niektórzy zostają wydaleni lub sami decydują się zrezygnować. Dwóch bohaterów odcinka będzie musiało dostosować się do trudnych zasad. Po odbytym szkoleniu odbędzie się rozdanie broni oraz pasowanie na żołnierza.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także