Ranczo 2: Sztuka i władza (14)

Ranczo

sezon 2 odc. 14: Sztuka i władza

7.3/10
serial obyczajowy Polska 2007   od 12 lat
Występują:Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Jacek Kawalec
Reżyseria:Wojciech Adamczyk
W skrócie:Wójt odkrywa, że Czerepach współpracował z jego konkurentami i zwalnia go z pracy. Czerepach wprowadza wirusa do sieci komputerowej gminy. Związek Kusego i Lucy wciąż pozostaje platoniczny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

Wójt odkrywa, że Czerepach współpracował z jego konkurentami. Paweł Kozioł wpada w szał. Straszy zdrajcę, goniąc go z siekierą, a następnego dnia zwalnia go z pracy. Rozżalony Czerepach wykrada dokumenty z gminy, a następnie wprowadza wirus do sieci komputerowej, co paraliżuje pracę urzędu. Gdy wójt uświadamia sobie powagę sytuacji, próbuje jakoś załagodzić konflikt z byłym zaufanym. Nie chce jednak upokorzyć się przed Czerepachem, prosi więc o pomoc Więcławskiego. Kusy i Lucy spędzili razem noc. Ich związek wciąż jednak jest platoniczny. Kusy uważa, że ich znajomość nie ma przyszłości, mimo że są w sobie zakochani. Wyprowadza się z dworku do komórki, mimo że Amerykanka prosi go, by tego nie robił. Mężczyzna obiecuje jej jednak, że nie będzie pił i poświęci się malarstwu. Lucy zwierza się ze swoich problemów księdzu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także