Ranczo 2: Honor parafii (17)

Ranczo

sezon 2 odc. 17: Honor parafii

serial obyczajowy Polska 2007   od 12 lat
Występują:Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Jacek Kawalec
Reżyseria:Wojciech Adamczyk
W skrócie:W Wilkowyjach szykuje się pierwsza od lat wizyta biskupa. Na tę okazję wójt postanawia przydzielić duchownemu dyskretną ochronę. Biskup łatwo demaskuje chroniącego go policjanta w cywilu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze perypetie młodej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej (Ilona Ostrowska), która zdecydowała się zamieszkać we wsi Wilkowyje na Podlasiu. Całą okolicą niepodzielnie władają bracia bliźniacy: wójt Paweł Kozioł oraz proboszcz Piotr (w obu rolach - Cezary Żak). Zderzenie poglądów i przyzwyczajeń kobiety z mentalnością jej nowych sąsiadów ma nieoczekiwane, często wręcz komiczne skutki. Jednocześnie jednak zawiera ona wiele wartościowych znajomości, a nawet odnajduje prawdziwą miłość.

W tym odcinku

W Wilkowyjach szykuje się pierwsza od lat wizyta biskupa. Mimo że przybywa on incognito, mieszkańcy parafii chcą się godnie zaprezentować. Na tę okazję wójt zamierza przeznaczyć dodatkowe środki. Decyduje też o przyznaniu biskupowi dyskretnej ochrony. Zatrudnia w tym celu policjanta, ubranego po cywilnemu. Tymczasem hierarcha, który był kiedyś inwigilowany przez wyszkolonych funkcjonariuszy, łatwo demaskuje przydzielonego do ochrony funkcjonariusza. Czerepach podsuwa wójtowi pomysł sporządzenia rejestru wykroczeń mieszkańców wobec gminy. Wójt, na początku zadowolony, zmienia zdanie, gdy okazuje się, że Czerepach gromadzi dowody także przeciw niemu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)