Poirot: Zaginiona kopalnia

Poirot: Zaginiona kopalnia

(Poirot: The Lost Mine)

serial kryminalny Wielka Brytania 1990   od 12 lat
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Hugh Fraser, Philip Jackson
Reżyseria:Edward Bennett
W skrócie:Lord Pearson, prezes londyńsko-szanghajskiego banku, prosi detektywa Poirot o odnalezienie klienta. Chiński biznesmen zaoferował mu kupno mapy prowadzącej do kopalni srebra. Wkrótce zniknął.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 25 stycznia
pojutrze
19:55 Kino TV

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Lord Pearson (Anthony Bate), prezes londyńsko-szanghajskiego banku, prosi detektywa Poirot (David Suchet), aby odnalazł jednego z jego klientów. Chiński biznesmen Han Wu Ling jakiś czas temu zaoferował mu kupno mapy prowadzącej do zaginionej kopalni srebra. Kiedy Pearson wraz z zarządem banku podjęli decyzję o kupnie dokumentu, Ling zniknął. Wkrótce Chińczyk zostaje odnaleziony martwy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także