Poirot: Morderstwo w zaułku

Poirot: Morderstwo w zaułku

(Poirot: Murder in the Mews)

serial kryminalny Wielka Brytania 1989   od 12 lat
Występują:David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Hugh Fraser
Reżyseria:Edward Bennett
W skrócie:W londyńskim zaułku znaleziono ciało młodej kobiety. Policja podejrzewa samobójstwo, jednak Herkules Poirot ma wątpliwości. Potwierdza je rozmowa z Jane, współlokatorką zmarłej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Wśród fajerwerków Londyn świętuje dzień Guya Fawkesa. Kapitan Arthur Hastings (Hugh Fraser) obawia się, że może zostać popełnione morderstwo. W zgiełku petard nikt bowiem nie zwróci uwagi na strzały. Po kilku godzinach okazuje się, że miał rację. W zaułku Bardsley Gardens odnalezione zostaje ciało młodej kobiety, Barbary Allen. Policja podejrzewa samobójstwo, jednak Herkules Poirot (David Suchet) po dokładnych oględzinach nabiera wątpliwości. Potwierdza je rozmowa z Jane (Juliette Mole), współlokatorką zmarłej. Okazuje się też, że Barbara nie miała powodów, aby odbierać sobie życie. Niebawem miała poślubić członka parlamentu. Drugi odcinek serialu na podstawie prozy Agathy Christie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także