Poirot: Zniknięcie pana Davenheima

Poirot: Zniknięcie pana Davenheima

(Poirot: The Disappearance of Mr. Davenheim)

serial kryminalny Wielka Brytania 1990   od 12 lat
Występują:David Suchet, David Suchet, Hugh Fraser, Hugh Fraser
Reżyseria:Andrew Grieve
W skrócie:Bankier Davenheim znika bez śladu, a kilka dni później żona zaginionego odkrywa, że ktoś włamał się do sejfu. Poirot podejrzewa, że klucz do zagadki tkwi właśnie w tym włamaniu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Bankier Matthew Davenheim (Kenneth Colley) wychodzi wysłać list i znika bez śladu. Następuje to tuż przed spotkaniem z biznesowym rywalem Geraldem Lowenem (Tony Matthews). Kilka dni później żona zaginionego odkrywa, że ktoś włamał się do sejfu, w którym schowane były klejnoty. Poirot, który ma rozwiązać zagadkę, podejrzewa, że klucz do niej tkwi właśnie w skradzionych kosztownościach, a zniknięcie Davenheima jest sfingowane.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także