Ojciec Mateusz: Wypadek (13)

Ojciec Mateusz

sezon 1 odc. 13: Wypadek

serial kryminalny Polska 2009   od 12 lat
Występują:Juliusz Krzysztof Warunek, Artur Żmijewski, Małgorzata Rudzka, Michał Piela
Reżyseria:Maciej Dejczer, Andrzej Kostenko
W skrócie:Ksiądz Mateusz uczestniczy w pielgrzymce. Jeden z kierowców autokarów to niepijący alkoholik. Jego pojazd ulega wypadkowi, a on zapewnia, że nie pił. Ksiądz Mateusz angażuje się w sprawę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Ksiądz Mateusz uczestniczy w pielgrzymce. Od razu zauważa, iż kierowcy trzech autokarów rywalizują ze sobą. Okazuje się, że jeden z nich - Małecki (Juliusz Krzysztof Warunek) - to niepijący alkoholik. Niespodziewanie pojazd przez niego prowadzony ulega wypadkowi i spada do rowu. Siedzący za kierownicą mężczyzna zostaje ranny. Tymczasem przeprowadzone badania wykazują, że miał on 0,8 promila alkoholu we krwi. Nikt nie wierzy Małeckiemu, który zapewnia, że nie pił. Duchowny, pod wpływem treści piosenki zaintonowanej przez Natalię, przypomina sobie wydarzenia sprzed wypadku. Nabiera przekonania, że kierowca zachował się prawidłowo. Mateuszowi udaje się dotrzeć do wyników badań Małeckiego. Przeglądając je odkrywa oszustwo, ustala przyczynę katastrofy i wskazuje faktycznego sprawcę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także