Ojciec Mateusz: Królik (291)

Ojciec Mateusz

sezon 23 odc. 291: Królik

serial kryminalny Polska 2020   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Marek Kossakowski, Piotr Polk, Michał Piela
W skrócie:Na plebanii zatrzymuje się dawny podopieczny księdza, Mareczek. Właśnie wyszedł z więzienia. Pluskwa załatwia mu pracę dostawcy pizzy. Dawni kompani namawiają byłego skazańca na rzekomo łatwy skok.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kontynuacja losów sandomierskiego proboszcza (Artur Żmijewski), który z wrodzonym zmysłem detektywistycznym podejmuje się rozwikłania zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Na plebanii zatrzymuje się Mareczek, dawny podopieczny księdza Mateusza, który właśnie wyszedł z więzienia i potrzebuje pomocy. Pluskwa ma wątpliwości, jednak załatwia mu pracę w pizzerii jako dostawca. Rozwożąc zamówienia służbowym samochodem, Mareczek natyka się na dawnych kompanów. Daje im się namówić na rzekomo szybki i łatwy skok. Nocul, Dziubak i Paruzel jadą na wezwanie o włamaniu do kiosku. Na miejscu pojawia się też Basia, która właśnie odebrała list, z którego wynika, że odziedziczyła pół miliona dolarów po zmarłej w USA ciotce. Mietek udaje się z żoną do kancelarii prawnej na odczytanie testamentu. Noculowie dowiadują się, że otrzymają spadek, jeśli zaopiekują się królikiem Zibo. Będą dostawać 10 tysięcy dolarów co miesiąc przez cały czas życia zwierzaka. Szkopuł w tym, ze należy on do bardzo wrażliwej rasy wiedeńskiej - może jeść tylko specjalną sałatę i pić wodę sprowadzaną z Nepalu.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także