Ojciec Mateusz 8: Artykuł (105)

Ojciec Mateusz

sezon 8 odc. 105: Artykuł

serial kryminalny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Artur Żmijewski, Paulina Chapko, Michał Piela, Michał Anioł
Reżyseria:Andrzej Kostenko, Wojciech Nowak
W skrócie:Justyna, znajduje w lesie ciało dziennikarza - został zastrzelony ze sztucera. Od Mateusza funkcjonariusze dowiadują się, że dziennikarz skarżył mu się na kłusowników.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski) który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Redaktor naczelna "Nowinek Sandomierskich", Justyna, znajduje niedaleko położonego w lesie domu ciało dziennikarza Jurka Kawki, który był zapalonym ornitologiem. Okazuje się, że reporter został zastrzelony ze sztucera, którego używają myśliwi i kłusownicy. Sierżant Karolina Górska, która dostała etat i została partnerką Nocula, jedzie z Mieczysławem na plebanię. Od Mateusza funkcjonariusze dowiadują się, że zamordowany mężczyzna w ostatnim czasie skarżył się na działalność kłusowników. Policjanci zastawiają na nich pułapkę w lesie i łapią na gorącym uczynku Janusza Wanderę. W jego domu znajdują broń i amunicję. Tymczasem do Mateusza przychodzi Justyna, która opowiada mu o aferze, jaką podobno wykrył Kawka. Duchowny postanawia pomóc Możejce i jego współpracownikom w rozwiązaniu zagadki śmierci swojego przyjaciela. Wkrótce grono podejrzanych powiększa się o trzech lokalnych biznesmenów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)