Ojciec Mateusz 12: Demony (158)

Ojciec Mateusz 12: Demony (158)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Maria Pawłowska, Włodzimierz Adamski, Artur Żmijewski, Ewa Serwa
Reżyseria:Artur Żmijewski
W skrócie:Pisarka Manuela Korcz zostaje potrącona przez auto. W ciężkim stanie trafia do szpitala. Policja rozpoczyna poszukiwania sprawcy. Aspirant Kobylicka sądzi, że była to próba morderstwa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 10 października
za 11 dni
10:05 TVP 1 (z napisami)

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W Sandomierzu zjawia się dziennikarka i autorka książki "Duchy przeszłości", Manuela Korcz. Podczas spotkania z pisarką Natalia przedstawia ją Mateuszowi. Tej samej nocy kobieta zostaje potrącona przez samochód i w ciężkim stanie trafia do szpitala. Możejko i jego podwładni rozpoczynają poszukiwania sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. Przeszukują pokój Manueli, który wynajmuje ona od byłej nauczycielki Makowskiej. Sprawdzają też bilingi z jej numeru i odkrywają, że przed wypadkiem kontaktowała się ona z byłym chłopakiem, Karolem Wituckim. Aspirant Kobylicka jest przekonana, że ktoś chciał zamordować pisarkę. Prosi o przydzielenie jej sprawy. Tymczasem do szpitala przyjeżdżają ojciec kobiety, Edward i jego żona, Krystyna. Mateusz dowiaduje się od Markowskiej o konflikcie Korcz z macochą. Wkrótce wychodzi na jaw, że autorka książki od lat korzystała z pomocy psychologa i nie mogła sobie poradzić z dręczącym ją, powtarzającym się snem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także