Ojciec Mateusz 12: Niania (152)

Ojciec Mateusz 12: Niania (152)

serial kryminalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Marek Probosz, Artur Żmijewski, Katarzyna Zawadzka, Michał Piela
Reżyseria:Artur Żmijewski
W skrócie:W trakcie przyjęcia zaręczynowego Andrzeja i Grażyny w ogrodzie zostaje znalezione ciało. Policjanci zatrzymują uciekającego z miejsca zbrodni chłopaka. Mateusz rozpoczyna własne śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 29 marca
dziś
20:25 TVP Seriale

Opis

Obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Trwa przyjęcie zaręczynowe Andrzeja Łazarka i Grażyny Wieczorek. Oprócz zaproszonych Mateusza i Możejki w domu obecni są także zamożny stryj mężczyzny Wacław i ściągnięta przez niego z Wielkiej Brytanii opiekunka Kate. Kobieta zajmuje się osieroconymi przez siostrę Łazarka i porzuconymi przez swojego ojca dziećmi. W trakcie zabawy w chowanego mały Wojtuś znajduje w krzakach zwłoki mężczyzny. Organista Piotra zauważa w oddali uciekającą postać. Okazuje się, że to uczeń technikum Bono. Chłopak zostaje zatrzymany. Mateusz odwiedza go w areszcie i dowiaduje się, że zakradł on się do domu Andrzeja, by spotkać się z jego siostrzenicą, Julką. Planowali wspólną ucieczkę. Aresztowany tłumaczy, że w ogrodzie spotkał tajemniczego mężczyznę, który wręczył mu złotą bransoletkę. Duchowny rozpoczyna prywatne śledztwo i wkrótce ustala tożsamość zamordowanego. Policjanci przeszukują pokój hotelowy, w którym mieszkał i potwierdzają, że to znany organom ścigania oszust Jan Kurek. Mężczyzna w ostatnich latach kontynuował karierę kryminalną w Anglii. Wkrótce funkcjonariusze wpadają na pewien trop w sprawie jego zabójstwa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także