Ojciec Mateusz 10: Doskonała (131)

Ojciec Mateusz 10: Doskonała (131)

serial kryminalny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Piotr Szwedes, Artur Żmijewski, Monika Mazur, Michał Piela
Reżyseria:Wojciech Nowak
W skrócie:Natalia spotyka w hotelowej restauracji autora książki kucharskiej, Kęcika. W pewnej chwili gospodyni zauważa ciało jednej z uczestniczek wyborów miss. Ślady prowadzą do chłopaka ofiary.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Natalia spotyka w hotelowej restauracji autora książki kucharskiej, Jerzego Kęcika. Mężczyzna namawia ją, by sama napisała podobną publikację. Wychodząc z hotelu gospodyni zauważa ciało dziewiętnastoletniej Julii, jednej z uczestniczek wyborów miss. Na miejsce przyjeżdża policja. Okazuje się, że ofiara ma skręcony kark. Ślady prowadzą funkcjonariuszy do chłopaka zamordowanej, Witka. Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczyna uciekać. Tymczasem do Mateusza przychodzi wyspowiadać się menadżer konkursu, Kamil, który wyznaje mu, że miał romans z Julią. Duchowny postanawia porozmawiać z partnerem zamordowanej. W toku śledztwa Karolina i Nocul spotykają się z żoną Kamila i dowiadują się, że wiedziała ona o niewierności mężczyzny. Wpadają także na trop koleżanki Julii, Anity, z którą dziewiętnastolatka pokłóciła się przed śmiercią.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także