Ojciec Mateusz 10: Wybuch (122)

Ojciec Mateusz 10: Wybuch (122)

serial kryminalny Polska 2013   od 12 lat
Występują:Marcin Tyrol, Artur Żmijewski, Piotr Zelt, Michał Piela
Reżyseria:Filip Zylber
W skrócie:Wybucha samochód zaparkowany przy jednym z barów. Nocul, Możejko i Gibalski przesłuchują właściciela lokalu, który rzuca podejrzenia na byłego ochroniarza, Romińskiego

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Błyskotliwy, obdarzony niezwykłym zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, podinspektorowi Możejce (Piotr Polk) i aspirantowi Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

W szkole trwa spotkanie uczniów z weteranem misji pokojowych, Ryśkiem (Marcin Tyrol), który opowiada o pracy sapera. W pewnej chwili na ulicy słychać silną eksplozję. Okazuje się, że ktoś podłożył ładunek wybuchowy pod zaparkowanym przy barze samochodem. Nocul, Możejko i Gibalski przesłuchują właściciela lokalu, który rzuca podejrzenia na byłego ochroniarza, Romińskiego (Piotr Zelt). Mężczyzna zostaje aresztowany. W jego garażu policjanci znajdują liczne niewybuchy, należące do jego syna. Tymczasem Mateusz jedzie do tartaku w poszukiwaniu desek na remont kościoła. Po drodze spotyka Nocula i Gibalskiego. Na miejscu duchowny zauważa dziwny samochód bez numerów. Podczas oględzin auta włącza się alarm, który aktywuje bombę. Gibalski zostaje uwięziony. Mateusz, próbując go ratować, ściąga na pomoc Ryśka.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)