Megatransporty (6/12)

Megatransporty (6/12)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Ekipa z Poznania po minięciu rumuńskiej granicy rozpocznie przeprawę przez Most Przyjaźni nad Dunajem, który doprowadzi ich do granicy bułgarskiej. Między ładunkiem a barierkami jest tylko 10 cm luzu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do wyzwań, które czekają bohaterów trzeciej serii "Megatransportów" należą: górnicza winda naprawcza, zabytkowy wagon kolejowy, elementy suszarni bębnowej czy gigantyczna tarcza wiertnicza drążąca tunele warszawskiego metra. To program o zwykłych ludziach, którzy w ramach swojej codziennej pracy przewożą kilkudziesięciotonowe ładunki. Często są to urządzenia, które kosztują fortunę. Aby maszyny te trafiły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie, potrzeba precyzyjnego planu i skoordynowania pracy zespołów wyspecjalizowanych firm transportowych.

Ekipa z Poznania po minięciu rumuńskiej granicy rozpocznie przeprawę przez Most Przyjaźni nad Dunajem, który doprowadzi ich do granicy bułgarskiej. Między ładunkiem a barierkami jest zaledwie 10 centymetrów luzu, do tego nieubłaganie goni ich czas tachometru. Kierowcy i piloci z Jaworzna transportujący barkę tuż przed rozładunkiem zmierzą się z awarią układu chłodniczego w ciągniku Rafała. Zespół z Kartuz chwilę po wyruszeniu z obudową katalizatora spalin o wysokości 5 metrów będzie musiał sobie poradzić z rondem, przez które niebezpiecznie nisko przebiega trakcja tramwajowa.