Megatransporty (5/12)

Megatransporty (5/12)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:W stoczni w Kędzierzynie-Koźlu na przewiezienie czeka barka służąca do transportu urobku na jeziorze. W Rumuni trwa transport elementów suszarni bębnowej do trocin. Ładunek ma trafić do Bukaresztu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do wyzwań, które czekają bohaterów trzeciej serii "Megatransportów" należą: górnicza winda naprawcza, zabytkowy wagon kolejowy, elementy suszarni bębnowej czy gigantyczna tarcza wiertnicza drążąca tunele warszawskiego metra. To program o zwykłych ludziach, którzy w ramach swojej codziennej pracy przewożą kilkudziesięciotonowe ładunki. Często są to urządzenia, które kosztują fortunę. Aby maszyny te trafiły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie, potrzeba precyzyjnego planu i skoordynowania pracy zespołów wyspecjalizowanych firm transportowych.

W stoczni w Kędzierzynie-Koźlu na przewiezienie czeka barka służąca do transportu urobku na jeziorze. Z powodu dużej wysokości barki naczepa będzie się poruszać tuż nad ziemią. Każde wzniesienie jezdni lub wiadukt może doprowadzić do uszkodzenia naczepy oraz ładunku. W Rumuni trwa transport elementów suszarni bębnowej do trocin - ekipa dojedzie do wąskiej obwodnicy Bukaresztu, a przejazd tak szerokim ładunkiem będzie dla kierowców dużym wyzwaniem. Tymczasem w Gdańsku rozpocznie się załadunek katalizatora spalin - okaże się, że zestaw będzie o kilkanaście centymetrów wyższy niż zakładano, co może skomplikować przejazd przez przygotowaną wcześniej trasę.