Megatransporty (7/12)

Megatransporty (7/12)

program rozrywkowy Polska 2017   od 12 lat
W skrócie:Ekipa z Niemodlina będzie transportować młyn. Element jest wysoki i ciężki, dlatego problemy zaczną się już podczas załadunku. Wiatr utrudni pracę dźwigów montujących ładunek na naczepę Makuwy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Do wyzwań, które czekają bohaterów trzeciej serii "Megatransportów" należą: górnicza winda naprawcza, zabytkowy wagon kolejowy, elementy suszarni bębnowej czy gigantyczna tarcza wiertnicza drążąca tunele warszawskiego metra. To program o zwykłych ludziach, którzy w ramach swojej codziennej pracy przewożą kilkudziesięciotonowe ładunki. Często są to urządzenia, które kosztują fortunę. Aby maszyny te trafiły na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie, potrzeba precyzyjnego planu i skoordynowania pracy zespołów wyspecjalizowanych firm transportowych.

Ekipa z Niemodlina będzie musiała przetransportować 150-tonowy młyn - element jest wysoki i ciężki, dlatego problemy zaczną się już podczas załadunku w płockim porcie. Silny wiatr utrudni pracę dźwigów montujących ładunek na naczepę Makuwy. Zespół z Kartuz wiozący 11-tonową obudowę katalizatora z Gdańska do Sierakowic ma do celu jeszcze 55 kilometrów. Zbyszek i Rafał, kierowcy z Poznania, kontynuują przewóz dwóch szerokich ładunków z Rumunii do Bułgarii. Wysokie na 4,5 m gabaryty muszą pokonać wiadukt o identycznej wysokości.

Zobacz także