Makłowicz w drodze (1/11)
W skrócie: | Podróżujący kucharz przemierza wybrzeże Belgii i przybliża widzom jego historię. Unikatem w skali całego Morza Północnego jest... konny połów krewetek w miejscowości Oostduinkerke. |
---|
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
poniedziałek, 28 lipca za 13 dni |
9:55 | Food Network |
Opis
Kolejna odsłona cyklu autorskich programów Roberta Makłowicza, w których prowadzący pokazuje lokalną kuchnię oraz związane z nią zwyczaje. Te z kolei wypływają z miejscowej tradycji i historii oraz stanowią ważny fragment kultury danego regionu, kształtując zarazem poczucie lokalnej tożsamości. Kucharz pokazuje również najważniejsze jego zdaniem i najbardziej spektakularne atrakcje turystyczne danego miejsca, zwłaszcza takie, o których milczą, bądź tylko zdawkowo wspominają przewodniki. Odwiedza zatem nie tylko targi, producentów lokalnej żywności i trunków czy godne polecenia lokale, w których spotykają się przede wszystkim miejscowi, lecz również świątynie, zabytki oraz muzea.
Robert Makłowicz jedzie na morskie wybrzeże Belgii, wzdłuż którego biegnie najdłuższa linia tramwajowa na świecie. Jednym z najważniejszych przystanków na tej trasie jest Ostenda, kurort znany już w XIX wieku, wylansowany przez samego króla Belgów. Unikatem w skali całego Morza Północnego jest konny połów krewetek w miejscowości Oostduinkerke. Te i inne owoce morza oferują w wielkim wyborze sklepy rybne i restauracje w Nieuvport. Prowadzący próbuje małży z frytkami i wyrusza do holenderskiego Yerseke, skąd pochodzi większość zjadanych w Belgii mięczaków. Przyrządza tam małże na sposób tajski oraz hiszpański.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Robert Makłowicz gospodarz
Zobacz także
- Makłowicz w drodze - magazyn kulinarny - środa, 16 lipca 6:00 i 12 późniejszych emisji
- Makłowicz w drodze (10/11) - magazyn kulinarny - środa, 16 lipca 16:50
- Makłowicz w drodze (11) - magazyn kulinarny - środa, 16 lipca 17:25
- Makłowicz w drodze (1/7) - magazyn kulinarny - środa, 23 lipca 16:15 i 1 późniejsza emisja
- Makłowicz w drodze (2/7) - magazyn kulinarny - środa, 23 lipca 16:50
- Makłowicz w drodze (3/7) - magazyn kulinarny - środa, 23 lipca 17:25
- Makłowicz w drodze (1/10) - magazyn kulinarny - sobota, 26 lipca 12:20
- Makłowicz w drodze (2/10) - magazyn kulinarny - sobota, 26 lipca 12:55
- Makłowicz w drodze (3/10) - magazyn kulinarny - niedziela, 27 lipca 12:20
- Makłowicz w drodze (4/10) - magazyn kulinarny - niedziela, 27 lipca 12:55