Komediantka (7/9)

Komediantka

odc. 7/9

serial obyczajowy Polska 1987   od 12 lat
Występują:Małgorzata Pieczyńska, Bogumił Antczak, Mariusz Benoit, Adrianna Biedrzyńska
Reżyseria:Jerzy Sztwiertnia
W skrócie:Po nieudanej próbie samobójczej Janka wraca do Bukowca. Jej ojciec, poruszony nieszczęściem, po raz pierwszy próbuje się do niej zbliżyć. Wkrótce stan zdrowia aktorki znacznie się poprawia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Początek XX wieku. Naczelnik stacji kolejowej w Bukowcu, pan Orłowski, sam wychowuje swoją córkę, Jankę (Małgorzata Pieczyńska). Dziewczyna jest znudzona życiem na prowincji, a jedyną dla niej pociechą są występy w amatorskim teatrze. Niebawem oświadcza się jej Andrzej Grzesikiewicz, jednak ku zdziwieniu wszystkich dziewczyna odrzuca oświadczyny i wyjeżdża do Warszawy, aby zostać prawdziwą aktorką. Scenariusz serialu oparty jest na dwóch powieściach Reymonta, "Komediantce" i "Fermentach".

W tym odcinku

Po nieudanej próbie samobójczej Janka postanawia wrócić do Bukowca. Tam opiekują się nią ojciec oraz lekarz. Pomimo tego, że mężczyźni chcą zachować w tajemnicy przyczynę złego stanu Orłowskiej, wśród miejscowych krążą różne plotki. Ojciec kobiety jest poruszony jej nieszczęściem i po raz pierwszy próbuje się do niej zbliżyć. Zaskoczona Janka z radością zauważa przemianę Orłowskiego. Wkrótce stan zdrowia aktorki znacznie się poprawia i może ona przyjąć gości. Z wizytą zjawiają się Głogowski i zakochany w niej Grzesikiewicz.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)