Komediantka

Komediantka

SERIAL OBYCZAJOWY Polska 1987-   od 12 lat

Początek XX wieku. Naczelnik stacji kolejowej w Bukowcu, pan Orłowski, sam wychowuje swoją córkę, Jankę (Małgorzata Pieczyńska). Dziewczyna jest znudzona życiem na prowincji, a jedyną dla niej pociechą są występy w amatorskim teatrze. Niebawem oświadcza się jej Andrzej Grzesikiewicz, jednak ku zdziwieniu wszystkich dziewczyna odrzuca oświadczyny i wyjeżdża do Warszawy, aby zostać prawdziwą aktorką. Scenariusz serialu oparty jest na dwóch powieściach Reymonta, "Komediantce" i "Fermentach".

Oglądaj w telewizji

Stacja Data i czas Odcinek
TVP Kultura Poniedziałek 8.06
11:00
Komediantka (1/9)

Początek XX wieku. Córka naczelnika stacji kolejowej występuje w amatorskim teatrze. Wyjeżdża do Warszawy, aby zostać prawdziwą aktorką.

TVP Kultura Poniedziałek 8.06
12:00
Komediantka (2/9)

Dyrektor warszawskiego teatru ogródkowego 'Tivoli', Cabiński, przyjmuje Jankę do chóru. Wszyscy są zafascynowani urodą dziewczyny. Niektórzy jednak widzą w niej prowincjuszkę.

TVP Kultura Wtorek 9.06
11:00
Komediantka (3/9)

Janka nadal jest chórzystką, ale udaje jej się zaistnieć w towarzyskiej elicie. Nocami wciela się w szekspirowskie postacie, ale nie ma szans, by wystąpić na scenie.

TVP Kultura Wtorek 9.06
12:05
Komediantka (4/9)

Janka czeka na pierwszą gażę. Podczas występu tańczy kankana i spostrzega Grzesikiewicza. Ten, rzuca jej pod nogi kwiaty. Rozpoczynają się próby do nowej sztuki - Orłowska dostaje rolę.

TVP Kultura Środa 10.06
11:00
Komediantka (5/9)

Janka daje z siebie wszystko na premierowym przedstawieniu 'Chamów'. Po bankiecie Kotlicki całuje aktorkę w dorożce, ale ona ucieka. Kolejne spektakle nie cieszą się już taką popularnością.

TVP Kultura Środa 10.06
12:05
Komediantka (6/9)

Głogowski wyjeżdża z Warszawy. Janka wkrótce odkrywa, że jest w ciąży. Postanawia zachować tajemnicę. Pracuje nad rolą Fedry. Przed premierą dyrektor postanawia, że rolę zagra Majkowska.

TVP Kultura Czwartek 11.06
11:00
Komediantka (7/9)

Po nieudanej próbie samobójczej Janka wraca do Bukowca. Jej ojciec, poruszony nieszczęściem, po raz pierwszy próbuje się do niej zbliżyć. Wkrótce stan zdrowia aktorki znacznie się poprawia.

TVP Kultura Czwartek 11.06
12:05
Komediantka (8/9)

Janka spotyka w Kielcach aktorów z 'Tivoli'. Dyrektor Cabiński proponuje jej powrót do teatru i główną rolę. Janka odmawia z powodu choroby ojca i decyduje się na ślub z Grzesikiewiczem.

TVP Kultura Piątek 12.06
11:00
Komediantka (9-ost.)

Janka i Hela Halder odwiedzają literatkę Stabrowską. Grzesikiewicz zabiera Jankę do Bukowca, gdzie czeka na nią ciężko chory ojciec. Janka z Grzesikiewiczem biorą ślub i wyjeżdżają do Włoch.

Pokaż wszystkie emisje

Ostatnie odcinki

Streszczenia wszystkich odcinków

Występują (pokaż wszystkich)