Kobieta na krańcu świata (4/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 6 odc. 4/8

serial dokumentalny Polska 2014   b.o.
W skrócie:W południowych Chinach u podnóża Himalajów Martyna Wojciechowska odwiedza plemię Mosuo. W ich kulturze rolę głowy domu zawsze pełnią kobiety, które podejmują wszystkie ważne decyzje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie kobiet mieszkających w Afryce, Azji i Ameryce. Bohaterki wykonują inne zawody i wyznają różne religie. Przedstawienie ich losów jest pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, w jakich żyją. Podróżniczka, Martyna Wojciechowska, razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki tym spotkaniom poznaje odmienne podejścia do kobiecości.

W tym odcinku

W południowych Chinach u podnóża Himalajów Martyna Wojciechowska odwiedza plemię Mosuo. W ich kulturze nie ma pojęcia ojciec ani mąż, a rolę głowy domu pełnią kobiety, które podejmują wszystkie ważne decyzje. Nigdy nie wychodzą one za mąż, a ich nazwiska dziedziczą wszyscy członkowie rodu. Podróżniczka poznaje LaSuo, która mieszka z córeczką, matką, babcią i wujkiem. Ojciec kobiety przebywa z własną matką, podobnie jak jej córki. Martyna nauczy się też tańca Mosuo, w którym padają pierwsze deklaracje między mężczyzną a kobietą.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także