Kobieta na krańcu świata (2/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 12 odc. 2/8

serial dokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska dociera do Ghany, gdzie bierze udział w pogrzebie. W tym kraju o statusie społecznym zmarłego świadczą sposób opłakiwania, liczba żałobników czy kształt trumny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna seria programu, w którym Martyna Wojciechowska przybliża niesamowite historie kobiet z każdego zakątka Ziemi. Ze względu na pandemię zdjęcia wstrzymano na cztery miesiące, co znacznie utrudniło realizację tej najnowszej odsłony, ale też uczyniło ją wyjątkową. Podróżniczka odwiedza m.in. Bangladesz, Ghanę, Czechy i Austrię. Opowiada o codzienności, pragnieniach oraz lękach swoich bohaterek.

W tym odcinku

Martyna Wojciechowska dociera do Ghany, gdzie bierze udział w ważnym wydarzeniu - pogrzebie. W tym kraju o statusie społecznym zmarłego świadczą sposób opłakiwania, liczba żałobników czy kształt trumny. Veronica to zawodowa płaczka. Z uzyskiwanej pensji utrzymuje siebie i synów. Oferuje klientom m.in. płacz z padaniem na ziemię, torsjami lub płacz wiewiórki. Podróżniczka rozmawia też z Paa Joe - światowej sławy artystą wykonującym trumny. Jego dzieło nabył na przykład Jimmy Carter, prezydent Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także