Kobieta na krańcu świata (2/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 3 odc. 2/8

serial dokumentalny Polska 2011   b.o.
W skrócie:Martyna Wojciechowska na Samoa odwiedza Vaitoe Toelupe, 26-letnią fa'afafine, czyli osobę łączącą cechy obu płci. Vaitoe odpowiada za koordynację służb ratowniczych w przypadku katastrof.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl reportaży przedstawiających obyczaje i sytuację życiową mieszkanek odległych zakątków globu. Dziennikarka Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza na ryzykowne wyprawy, by poznać zajęcia, pasje i marzenia kobiet żyjących w różnych kulturach. Przystankami w trzeciej edycji programu są między innymi Samoa, Ghana i Indie. Razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Pozwala jej to zrozumieć kontrasty oraz poznać odmienne podejścia do kobiecości w różnych częściach naszego globu.

W tym odcinku

Podczas podróży po malowniczej Polinezji Martyna Wojciechowska spotyka kolejną fascynującą bohaterkę. Na Samoa ważniejsza od płci i wyglądu jest rola, jaką się pełni w społeczności. Chłopcy mogą zdecydować, czy chcą zostać mężczyznami i głowami rodziny, czy też wybrać inny scenariusz życia - stać się fa'afafine. Termin ten określa osoby, które łączą w sobie cechy obu płci. Martyna odwiedziła Vaitoe Toelupe, 26- letnią fa'afafine, która odpowiada za koordynowanie służb ratowniczych w przypadku różnych katastrof, a po pracy projektuje kobiece stroje. Z kolei Alex K'Sua jest pierwszym prawnikiem fa'afafine w historii Samoa.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także