Kobieta na krańcu świata (1/8)

Kobieta na krańcu świata

sezon 4 odc. 1/8

serial dokumentalny Polska 2012   od 7 lat
W skrócie:Martyna Wojciechowska poznaje w Kirgistanie złotowłosą Altinchcach. Według tutejszego obyczaju została uprowadzona przez mężczyznę, który ją poślubił, ale nadal czuje się wolną kobietą.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl przedstawiających obyczaje i sytuację życiową mieszkanek odległych zakątków globu. Dziennikarka Martyna Wojciechowska po raz kolejny wyrusza na ryzykowne wyprawy, by poznać zajęcia, pasje i marzenia kobiet żyjących w różnych kulturach. W czwartej edycji programu udaje się do Ameryki Łacińskiej, Azji i na Bliski Wschód. Razem ze swoimi rozmówczyniami przeżywa ich radości i smutki oraz uczestniczy w codziennych czynnościach. Pozwala jej to zrozumieć kontrasty oraz poznać odmienne podejścia do kobiecości w różnych częściach naszego globu.

W tym odcinku

Polska podróżniczka poznaje w Kirgistanie złotowłosą Altinchcach, która opowiada jej swoją burzliwą historię. Obyczaj sprawia, że co piąte małżeństwo w tym regionie zawierane jest po tym, jak mężczyzna uprowadza kobietę, która mu wpadnie w oko. Musi ona zostać jego żoną pod groźbą zhańbienia swojej rodziny. Altinchcach również nie miała wyboru, jednak czuje się wolną kobietą. Mieszka z mężem i trójką dzieci w jurcie. Ten tradycyjny namiot koczownicy potrafią złożyć w zaledwie trzy godziny. Otoczona górami bohaterka wiedzie życie bez zobowiązań współczesnego świata takich jak czynsze i kredyty.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także