II wojna światowa: cena imperium: Początek końca (9)

II wojna światowa: cena imperium: Początek końca (9)

(World War II: The Price of Empire: The Beginning of the End)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015
W skrócie:Prezydent Roosvelt, Winston Churchill i Stalin spotykają się w Casablance, by omówić plany koordynacji dalszych działań wojennych. W czasie bitwy na Morzu Bismarcka udaje się rozbić japońską dywizję.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o dwóch konfliktach zbrojnych prowadzonych w tym samym czasie na przeciwnych krańcach globu. Walki w Europie, świecie Zachodu i na Dalekim Wschodzie przeciw Japonii ustaliły na długo nowy porządek. I wojna światowa zakończyła erę kolonizacji. Państwa europejskie straciły dominację w Azji i Afryce. Przemiany dały początek powstaniu nowych imperiów na odległych kontynentach. We wrześniu 1939 r. Hitler dokonał inwazji na Polskę. Europa pogrążyła się w konflikcie na wiele lat. Alianci walczyli z państwami Osi. Po drugiej stronie Ziemi od 7 lat toczono batalie przeciwko japońskiej ekspansji. W serialu nie zabraknie zdjęć z kronik filmowych i komentarzy polityków oraz ekspertów.

W tym odcinku

Prezydent Roosvelt, Winston Churchill i Stalin spotykają się w Casablance, by omówić plany koordynacji dalszych działań wojennych. W czasie bitwy na Morzu Bismarcka udaje się rozbić japońską dywizję. Zaczyna się chińska ofensywa. Gen. Sun Liren atakuje od strony granicy z Indiami, a gen. Wei Lihuang uderza z prowincji Yunnan. Wkrótce łączą swoje siły.

Zobacz także