II wojna światowa: cena imperium: Dziwna wojna (2)

II wojna światowa: cena imperium: Dziwna wojna (2)

(World War II: The Price of Empire: The Phony War)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2015
W skrócie:Atak Niemców na Polskę rozpoczął II wojnę światową. Niechętne konfliktowi państwa europejskie nie mogły zwlekać z wypowiedzeniem wojny Hitlerowi. Premierem Wielkiej Brytanii został Winston Churchill.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o dwóch konfliktach zbrojnych prowadzonych w tym samym czasie na przeciwnych krańcach globu. Walki w Europie, świecie Zachodu i na Dalekim Wschodzie przeciw Japonii ustaliły na długo nowy porządek. I wojna światowa zakończyła erę kolonizacji. Państwa europejskie straciły dominację w Azji i Afryce. Przemiany dały początek powstaniu nowych imperiów na odległych kontynentach. We wrześniu 1939 r. Hitler dokonał inwazji na Polskę. Europa pogrążyła się w konflikcie na wiele lat. Alianci walczyli z państwami Osi. Po drugiej stronie Ziemi od 7 lat toczono batalie przeciwko japońskiej ekspansji. W serialu nie zabraknie zdjęć z kronik filmowych i komentarzy polityków oraz ekspertów.

W tym odcinku

Atak Niemców na Polskę rozpoczął II wojnę światową. Niechętne konfliktowi państwa europejskie nie mogły dłużej zwlekać z wypowiedzeniem wojny Hitlerowi. Stanowisko premiera w Wielkiej Brytanii objął Winston Churchill. Na Zachodzie żołnierze walczyli na lądzie, morzu i w powietrzu. Na Wschodzie Japonia poniosła wielką porażkę z Chinami w Changsha i Guangxi.