Glina

Glina

7.0/10

(Un flic)

DRAMAT KRYMINALNY Francja/Włochy 1972   od 12 lat
Występują:Henri Marteau, Alain Delon, Richard Crenna, Catherine Deneuve
Reżyseria:Jean-Pierre Melville
W skrócie:Ostatnie dzieło Jeana-Pierre'a Melville'a - jednego z prekursorów francuskiej Nowej Fali. Paryski policjant bada sprawę napadu na bank. Trop prowadzi do jego przyjaciela.
Jean-Pierre Melville żegna się z widzami mroczną opowieścią o policjancie (Alan Delon), który odkrywa, że jego przyjaciel stoi za zuchwałymi napadami rabunkowymi, w sprawie których prowadzi dochodzenie. Hollywood po francusku plus Catherine Deneuve jako zimna blondynka.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 listopada
dziś
1:45 TVP Kultura

Opis

Edouard Coleman (Alain Delon), paryski komisarz policji, nawiązuje romans z piękną Cathy (Catherine Deneuve). Wkrótce wychodzi na jaw, że kobieta jest również kochanką jego przyjaciela Simona (Richard Crenna), właściciela nocnego klubu i szefa organizacji przestępczej. W mieście dochodzi do zuchwałego napadu na bank. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Coleman. Poszlaki wskazują na to, że w napadzie brał udział Simon. Stopniowo policjant odkrywa również prawdę o swojej kochance... Jeden z najlepszych filmów kryminalnych francuskiego kina ze świetną rolą Alaina Delona, nawiązujący do tradycji tzw. czarnego kryminału.

Występują (pokaż wszystkich)