Ekipa (13)

Ekipa (13)

7.5/10
serial political fiction Polska 2007   od 12 lat
Występują:Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Marcin Perchuć, Krzysztof Stroiński
Reżyseria:Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Kasia Adamik
W skrócie:Julia spieszy się do hospicjum. Antoni Turski i Magdalena Nowasz zebrali 100 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie wycofania wojsk z Iraku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 9 lutego
za 12 dni
2:55 Polsat Romans

Opis

Pierwsza polska produkcja z gatunku political fiction w reżyserii Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz, Katarzyny Adamik, której akcja dzieje w kręgach władzy. Jej bohaterami są politycy, członkowie parlamentu oraz ich współpracownicy.

W tym odcinku

Julia spieszy się do hospicjum. Stan jej 7-letniego podopiecznego jest bardzo ciężki. Chłopiec umiera tuż przed jej przyjazdem. Kobieta jest zrozpaczona. Nie chce się z nikim widzieć. Antoni Turski i Magdalena Nowasz zjawiają się w gabinecie premiera. Zebrali 100 tysięcy podpisów pod petycją o wycofanie wojsk z Iraku. Domagają się referendum. Turski obiecuje im ogólnopolską debatę. Opozycja i koalicjanci ostro krytykują jego stanowisko. Doktor Guss przedstawia plan pozwalający zaoszczędzić 20 milionów dolarów z budżetu. By go zrealizować, potrzebne są ustawy antyalkoholowe. Przyjaciel ze studiów ujawnia Magdalenie Nowasz prawdę o jej ojcu. Były premier jest zszokowany. Prezydent Szczęsny wygłasza w sejmie patriotyczne przemówienie. Pomawia Turskiego niemal o zdradę interesu narodowego. Konstanty nocą przygotowuje swoją odpowiedź. Otrzymuje informację, że helikopter z prezydentem na pokładzie został zestrzelony w Afganistanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także