Dożywotniacy: Grzegorz Musiatowicz (2)

Dożywotniacy: Grzegorz Musiatowicz (2)

serial dokumentalny
W skrócie:Urodzony w 1986 roku Grzegorz Musiatowicz wychowywał się w normalnej zabrzańskiej rodzinie. Mimo to już jako dorastający chłopak wszedł w konflikt z prawem. Mając 15 lat, uciekł z domu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorzy odwiedzają sprawców brutalnych zbrodni, których sąd skazał na najwyższy wymiar kary dopuszczalny w krajach, gdzie nie obowiązuje kara śmierci, czyli na dożywotnie pozbawienie wolności. Każdy odcinek przedstawia historię jednego z osadzonych, który pod okiem kamer opowiada o swoim życiu i o tym, w jaki sposób wszedł w konflikt z prawem. Ich wyznania uzupełniają fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń. W programie wypowiadają się także eksperci. Widzowie poznają m.in. losy Rafała Perkowskiego, który podczas libacji brutalnie zabił przyjaciela.

W tym odcinku

Kolejny uczestnik programu, urodzony w 1986 roku, wychowywał się w normalnej zabrzańskiej rodzinie. Mimo to Grzegorz Musiatowicz już jako dorastający chłopak wszedł w konflikt z prawem. Mając 15 lat, porzucił naukę i uciekł z domu. Rok później brutalnie zamordował poznanego na dworcu 52-letniego mężczyznę, za co trafił na sześć lat do więzienia. Po wyjściu na wolność dokonał kilku napadów i ponownie został skazany na karę pozbawienia wolności. Kiedy dokonał zemsty na dwóch bezdomnych, sąd orzekł, że Musiatowicz resztę życia spędzi w zakładzie karnym. Poczytalność oskarżonego budziła pewne wątpliwości.

Zobacz także