Dożywotniacy: Wiesław Grzybczyk (4)

Dożywotniacy: Wiesław Grzybczyk (4)

serial dokumentalny
W skrócie:Autorzy rozmawiają ze skazanym za współudział w morderstwie Francuzki. Do zbrodni doszło w drugiej połowie lat 90. XX wieku w Marsylii. Wiesław Grzybczyk utrzymuje, że pomagał w ukryciu zwłok ofiary.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Autorzy odwiedzają sprawców brutalnych zbrodni, których sąd skazał na najwyższy wymiar kary dopuszczalny w krajach, gdzie nie obowiązuje kara śmierci, czyli na dożywotnie pozbawienie wolności. Każdy odcinek przedstawia historię jednego z osadzonych, który pod okiem kamer opowiada o swoim życiu i o tym, w jaki sposób wszedł w konflikt z prawem. Ich wyznania uzupełniają fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń. W programie wypowiadają się także eksperci. Widzowie poznają m.in. losy Rafała Perkowskiego, który podczas libacji brutalnie zabił przyjaciela.

W tym odcinku

Autorzy rozmawiają ze skazanym za współudział w uprowadzeniu, gwałcie i morderstwie młodej Francuzki. Do zbrodni doszło w drugiej połowie lat 90. XX wieku w Marsylii. Odbywający karę dożywocia Wiesław Grzybczyk utrzymuje, że jedynie pomagał w ukryciu zwłok ofiary.

Zobacz także