Detektyw Monk (2)

Detektyw Monk

sezon 2 odc. 2

(Monk: Mr. Monk Goes to Mexico)

serial kryminalny USA 2003   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Ron Underwood
W skrócie:Monk bada sprawę śmierci mężczyzny, który rozpłynął się w powietrzu podczas skoku ze spadochronem. Ktoś ciągle przeszkadza detektywowi w śledztwie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Druga część przygód detektywa z wydziału zabójstw w San Francisco - Adriana Monka. Mężczyzna, specjalista od oględzin miejsca zbrodni, jest obdarzony dobrą pamięcią, niezwykłą logiką i umiejętnością łączenia faktów, których nikt oprócz niego by nie skojarzył. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram). Detektyw Monk rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne i tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa kapitana Lelanda Stottlemeyera.

W tym odcinku

Chip Rosatti - syn biznesmena z San Francisco - wygrywa podczas wakacji w Meksyku skok ze spadochronem. Niestety spadochron nie otwiera się w czasie lotu. Chłopak spada i ginie na miejscu. Lokalny koroner, doktor Madero, stwierdza zadziwiającą przyczynę śmierci - utonięcie w powietrzu... W płucach ofiary stwierdzono bowiem obecność wody. Burmistrz San Francisco, który przyjaźni się z ojcem zmarłego chłopaka, wysyła na miejsce wypadku detektywa Monka. Śledztwo wykazuje, że ktoś manipulował przy spadochronie. W dodatku ktoś kilkakrotnie usiłuje przejechać detektywa ciężarówką. Meksykańska policja odkrywa, że w przeszłości zdarzył się już podobny przypadek zgonu. Podejrzenie pada na doktora Madero. Wychodzi też na jaw, że linka przy spadochronie Chipa została przecięta.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)