Detektyw Monk (4)

Detektyw Monk

sezon 1 odc. 4

(Monk: Mr Monk Meets Dale the Whale)

serial kryminalny USA 2002   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Rob Thompson
W skrócie:Ktoś zabija adwokata Pratta. Policji pomaga w śledztwie detektyw Monk, który odkrywa, że kobieta, w garażu której znaleziono zwłoki, jest uderzająco podobna do jego zmarłej żony.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przygody specjalisty od oględzin miejsc zbrodni, Adriana Monka (Tony Shalhoub). Po morderstwie żony mężczyzna nabawił się dziwnych fobii. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. Sprawa zabójstwa ukochanej wciąż go prześladuje, ponieważ jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego karierze. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram), która z czasem staje się jego partnerką w pracy. Z uwagi na problemy zdrowotne Monk zostaje odsunięty od pracy w wydziale zabójstw. Od tej pory rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne jako konsultant departamentu policji. Tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa, kapitana Lelanda Stottlemeyera (Ted Levine).

W tym odcinku

Nieznany sprawca zabija adwokata Lou Pratta w jego biurze. Wyciąga z jego akt jedną teczkę i pali ją. W śledztwie pomaga detektyw Monk. Policja podejrzewa jednego z klientów zamordowanego prawnika - Lawrence'a Graysona. To jego akta zostały spalone. Monk przesłuchuje podejrzanego i dowiaduje się, że był on winny adwokatowi pieniądze i groził mu. Miał mu za złe, że nie załatwił pomyślnie dla Graysona sprawy sporu z sąsiadką, Monicą Waters. Następnego dnia Grayson zostaje znaleziony martwy w jej garażu. Monk odkrywa, że piękna kobieta jest uderzająco podobna do jego zmarłej żony, Trudy. Jest nią oczarowany i nie wierzy, że to ona dokonała straszliwej zbrodni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także