Detektyw Monk (11/12)

Detektyw Monk

sezon 1 odc. 11/12

(Monk: Mr. Monk and the Red Headed Stranger)

serial kryminalny USA 2002   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Jason Gray-Stanford
Reżyseria:Milan Cheylov
W skrócie:Piosenkarz country, Willie Nelson, jest podejrzany o zastrzelenie swojego menadżera, a jedynym świadkiem zdarzenia jest niewidoma kobieta.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przygody specjalisty od oględzin miejsc zbrodni, Adriana Monka (Tony Shalhoub). Po morderstwie żony mężczyzna nabawił się dziwnych fobii. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. Sprawa zabójstwa ukochanej wciąż go prześladuje, ponieważ jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego karierze. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram), która z czasem staje się jego partnerką w pracy. Z uwagi na problemy zdrowotne Monk zostaje odsunięty od pracy w wydziale zabójstw. Od tej pory rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne jako konsultant departamentu policji. Tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa, kapitana Lelanda Stottlemeyera (Ted Levine).

W tym odcinku

Piosenkarz Willie Nelson oskarża swojego menedżera o defraudację. Wkrótce Cross zostaje zamordowany. Policja podejrzewa o popełnienie zbrodni Nelsona. Detektyw Monk nie jest jednak przekonany o jego winie. Okazuje się, że jedynym świadkiem morderstwa jest niewidoma pani Mass. Monk odkrywa, że Cross był kobieciarzem, lubił zaglądać do kieliszka, a przez dwa lata odsiadywał wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci. Wkrótce przekonuje się, że pani Mass ukrywa mroczną tajemnicę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także