Detektyw Monk (10/12)

Detektyw Monk

sezon 1 odc. 10/12

(Monk: Mr. Monk and the Earthquake)

serial kryminalny USA 2002   od 12 lat
Występują:Tony Shalhoub, Bitty Schram, Ted Levine, Amy Sedaris
Reżyseria:Kevin Inch, Adam Shankman
W skrócie:W skutek traumy wywołanej trzęsieniem ziemi, Monk zaczyna bełkotać. Trzęsienie zaciera ślady mordercy, a życie Sharony jest zagrożone.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przygody specjalisty od oględzin miejsc zbrodni, Adriana Monka (Tony Shalhoub). Po morderstwie żony mężczyzna nabawił się dziwnych fobii. Cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się m.in. wstrętem do kontaktu fizycznego z innymi osobami. Sprawa zabójstwa ukochanej wciąż go prześladuje, ponieważ jest to jedyne nierozwikłane śledztwo w jego karierze. W powrocie do stanu psychicznej równowagi pomaga mu pielęgniarka Sharona Fleming (Bitty Schram), która z czasem staje się jego partnerką w pracy. Z uwagi na problemy zdrowotne Monk zostaje odsunięty od pracy w wydziale zabójstw. Od tej pory rozwiązuje niezwykle skomplikowane zagadki kryminalne jako konsultant departamentu policji. Tym samym staje się niezastąpiony dla byłego szefa, kapitana Lelanda Stottlemeyera (Ted Levine).

W tym odcinku

San Francisco nawiedza niewielkie trzęsienie ziemi. W tym czasie Christina Rutherford zabija swojego męża. Uderza go statuetką w głowę, a potem przewraca na niego ciężki regał, który rzekomo przewrócił się wskutek wstrząsów. Sprzyjające okoliczności sprawiają, że jest to prawie morderstwo doskonałe. Zamordowanego mężczyznę znała opiekunka Monka, Sharona. Detektyw ma przeczucie, że śmierć Henry'ego nie była przypadkowa. Rozpoczyna drobiazgowe śledztwo w tej sprawie. W mieszkaniu Rutheforda znajduje warstwę pyłu z tynku na podłodze, ale jak się okazuje, tylna część regału jest niemal zupełnie czysta. Monk zgłasza swoje odkrycie kapitanowi Stottlemeyerowi.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także