x
Czas honoru: Koniec i początek (53)

Czas honoru

sezon 5 odc. 53: Koniec i początek

serial wojenny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Michał Rosa, Grzegorz Kuczeriszka
W skrócie:Maj 1945. Michał i Władek walczą w partyzantce. Po jednym z ataków Armii Ludowej podejrzewają, że zdrajca informuje sowietów o ich planach. Bronek wykonuje wyroki śmierci na konfidentach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Początek maja 1945 roku. Dowództwo niemieckich sił zbrojnych podejmuje decyzję o kapitulacji. Janek (Antoni Pawlicki), który po klęsce powstania warszawskiego, trafił do obozu jenieckiego w Niemczech, wychodzi na wolność i wraz z przyjacielem wraca do Polski. Bronek (Maciej Zakościelny), który ukrywa się od rozwiązania Armii Krajowej, nadal działa w podziemiu. Władek (Jan Wieczorkowski), Michał (Jakub Wesołowski) i Ruda (Karolina Gorczyca) walczą przeciwko Sowietom w leśnym oddziale partyzanckim. W tym samym czasie radziecki pułkownik i funkcjonariusz UB, Wasilewski (Adam Woronowicz), otrzymuje rozkaz schwytania wszystkich angielskich spadochroniarzy zrzuconych w czasie wojny do Polski. Sprawę nadzoruje dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "Ada" Lewińska (Magdalena Cielecka).

W tym odcinku

Maj 1945. Michał i Władek walczą w leśnym oddziale partyzanckim. Po jednym z ataków Armii Ludowej zaczynają podejrzewać, że w swoich szeregach mają zdrajcę, który informuje sowietów o ich planach. Bronek wykonuje wyroki śmierci na komunistycznych konfidentach. Mieszka z Wandą w podwarszawskiej czynszówce. Janek, były więzień niemieckiego obozu pracy, odzyskuje wolność. Helena zbiera informacje o córce w punkcie poszukiwawczym na warszawskiej Pradze. W tym samym miejscu Władek i Michał szukają matki. Spotykają Celinę, która pracuje w jednym z komunistycznych wydawnictw jako tłumacz. Dyrektor MBP Ada Lewińska zleca pułkownikowi Wasilewskiemu odnalezienie dwunastu polskich skoczków zrzuconych podczas wojny na teren kraju. Oficer nakazuje sporządzenie listy swojemu podwładnemu, kapitanowi Karolowi Ryszkowskiemu, który pracuje w powiatowym biurze UB.

Występują (pokaż wszystkich)