Czas honoru

Czas honoru

SERIAL WOJENNY Polska 2008-   od 12 lat

Historia ludzi działających w polskim ruchu oporu podczas II wojny światowej. Rok 1941. Na terenie Anglii kończy się szkolenie pięcioosobowego oddziału Polaków, którzy mają zostać zrzuceni na teren okupowanej ojczyzny, by przeprowadzać akcje dywersyjne. W jego skład wchodzą zawodowy major Wojska Polskiego Czesław Konarski (Jan Englert) i jego dwaj synowie - sportowiec i porucznik WP Władek (Jan Wieczorkowski) i student medycyny Michał (Jakub Wesołowski). Wszyscy trzej po klęsce wrześniowej przedostali się do Anglii. Żona Czesława, lekarka Maria (Katarzyna Gniewkowska), została w Polsce i nie wie, co dzieje się z jej bliskimi. Pozostali członkowie oddziału to absolwent architektury Markiewicz (Antoni Pawlicki), pochodzący z rodziny rzemieślniczej z warszawskiej Pragi, oraz Bronek Woyciechowski (Maciej Zakościelny), przed wojną jedyny dziedzic fortuny warszawskiego fabrykanta. W Warszawie przebywa narzeczona Bronka, aktorka Wanda (Maja Ostaszewska). Sądzi, że ukochany nie żyje i nie widzi sensu życia dla siebie. Zażywa truciznę i trafia do szpitala, gdzie ratuje ją doktor Maria.

Oglądaj w telewizji

Stacja Data i czas Odcinek
TVP HD Poniedziałek 8.06
12:25
Czas honoru 2: Krzyż Walecznych (14)

Przyjaciele uwalniają Władka z rąk gestapo. Rappke zarządza poszukiwania sprawców strzelaniny. Bronek i Wanda przenoszą się nowego mieszkania. Lena zauważa, że śledzi ją nieznany mężczyzna.

TVP HD Wtorek 9.06
12:25
Czas honoru 2: Na Serbii (15)

Wanda trafia do siedziby gestapo w Alei Szucha, potem zostaje przeniesiona na Pawiak. Helena prosi strażniczkę Grażynę o pomoc w uwolnieniu córki. Cichociemni wydają wyrok śmierci na Karola.

TVP HD Środa 10.06
12:25
Czas honoru 2: Oficer z Berlina (16)

Wanda trafia na przesłuchanie do Schneidera. W więzieniu jest torturowana. Z Berlina przyjeżdża zastępca Kellera, Lars Rainer. Rozpoczyna śledztwo w sprawie śmierci swojego poprzednika.

TVP HD Czwartek 11.06
12:25
Czas honoru 2: Serwus, panowie (17)

Grażyna mówi Helenie, że Wanda jest na liście osób przeznaczonych do wywózki do Oświęcimia. Strażniczka proponuje przekupienie niemieckiego urzędnika z Szucha. Helena prosi Bronka o pomoc.

TVP HD Piątek 12.06
12:25
Czas honoru 2: Mocne papiery (18)

Helena dowiaduje się, że Fisher, któremu przekazała pieniądze, został zamordowany. Danka zachęca Helenę do zatrudnienia się w restauracji Woźniaka. Rainer i Halbe uruchamiają tam podsłuch.

TVP HD Poniedziałek 15.06
12:25
Czas honoru 2: Wojna i miłość (19)

Sowińska opowiada Bronkowi tragiczną historię Elżbiety. Halbe pokazuje Rainerowi zdjęcia Władka i Kamila z restauracji Woźniaka. Władek prezentuje Doktorowi plan napadu na Reichsbank.

TVP HD Wtorek 16.06
12:25
Czas honoru 2: Ślad na fotografii (20)

Bronek układa plan odbicia Wandy z Pawiaka, a Grażyna stara się uzyskać dla niej przeniesienie do szklarni. Romek przekazuje Moslerowi fałszywą informację o planowanym szmuglu.

TVP HD Środa 17.06
12:25
Czas honoru 2: Grupa Rainera (21)

Grażyna, strażniczka z Pawiaka, pomaga Wandzie wydostać się z izolatki. Janek ukrywa Lenę w piwnicy Sitka. Margaret ostrzega Michała, że szuka go gestapo. Niemcy pytali o niego w odlewni.

Pokaż wszystkie emisje

Ostatnie odcinki

Streszczenia wszystkich odcinków

Występują (pokaż wszystkich)