Czas honoru: Koniec tej miłości (64)

Czas honoru

sezon 5 odc. 64: Koniec tej miłości

8.1/10
serial wojenny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Michał Rosa, Grzegorz Kuczeriszka
W skrócie:Bronek, Władek i Janek docierają do Woronina, gdzie według Karola są przetrzymywani członkowie podziemia. Rainer daje Władkowi plan więzienia. Mimochodem wspomina o archiwum AK.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Początek maja 1945 roku. Dowództwo niemieckich sił zbrojnych podejmuje decyzję o kapitulacji. Janek (Antoni Pawlicki), który po klęsce powstania warszawskiego, trafił do obozu jenieckiego w Niemczech, wychodzi na wolność i wraz z przyjacielem wraca do Polski. Bronek (Maciej Zakościelny), który ukrywa się od rozwiązania Armii Krajowej, nadal działa w podziemiu. Władek (Jan Wieczorkowski), Michał (Jakub Wesołowski) i Ruda (Karolina Gorczyca) walczą przeciwko Sowietom w leśnym oddziale partyzanckim. W tym samym czasie radziecki pułkownik i funkcjonariusz UB, Wasilewski (Adam Woronowicz), otrzymuje rozkaz schwytania wszystkich angielskich spadochroniarzy zrzuconych w czasie wojny do Polski. Sprawę nadzoruje dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "Ada" Lewińska (Magdalena Cielecka).

W tym odcinku

Bronek, Władek i Janek docierają do Woronina, gdzie według Karola są przetrzymywani członkowie podziemia. Wasilewski napastuje Helenę, sekretarkę Korytkowskiego. Przerażona kobieta postanawia ostrzec przed nim swojego przełożonego. Tymczasem pułkownik dostaje kolejne zadanie. Ma zapewnić ochronę na zbliżającej się premierze "Ślubów panieńskich". Rainer daje Władkowi plan więzienia w nadziei, że zostanie uwolniony razem z przetrzymywanymi tam Polakami. Mimochodem wspomina o archiwum AK. Lena, by uśpić czujność Wasilewskiego, jest dla niego wyjątkowo miła. Władek prosi Wandę, by przez Karola dowiedziała się, gdzie wywieziono Rudą. Wkrótce aktorka zdobywa te informacje. W rozmowie z Kazimierzem Ada wyjawia mu, że major Zwonariew był obecny przy egzekucjach katyńskich. Korytkowski uświadamia sobie, że polskich oficerów zamordowali Rosjanie. Pułkownik Orlicki przekazuje swoim podwładnym instrukcje z Londynu dotyczące archiwum AK. Dokumenty muszą bezwzględnie znaleźć się poza zasięgiem NKWD i UB.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także