Czas honoru: Dwa dni do wolności (65)

Czas honoru

sezon 5 odc. 65: Dwa dni do wolności

8.1/10
serial wojenny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Michał Rosa, Grzegorz Kuczeriszka
W skrócie:Rainer przekonuje Władka, że nie zdradził Bocianowi, gdzie ukryto archiwum AK. Bronek i bracia Konarscy planują odbicie Rudej. Orlicki przekazuje podwładnym plany ewakuacji do Czech.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Początek maja 1945 roku. Dowództwo niemieckich sił zbrojnych podejmuje decyzję o kapitulacji. Janek (Antoni Pawlicki), który po klęsce powstania warszawskiego, trafił do obozu jenieckiego w Niemczech, wychodzi na wolność i wraz z przyjacielem wraca do Polski. Bronek (Maciej Zakościelny), który ukrywa się od rozwiązania Armii Krajowej, nadal działa w podziemiu. Władek (Jan Wieczorkowski), Michał (Jakub Wesołowski) i Ruda (Karolina Gorczyca) walczą przeciwko Sowietom w leśnym oddziale partyzanckim. W tym samym czasie radziecki pułkownik i funkcjonariusz UB, Wasilewski (Adam Woronowicz), otrzymuje rozkaz schwytania wszystkich angielskich spadochroniarzy zrzuconych w czasie wojny do Polski. Sprawę nadzoruje dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "Ada" Lewińska (Magdalena Cielecka).

W tym odcinku

Rainer przekonuje Władka, że nie zdradził Bocianowi, gdzie ukryto archiwum AK. Bronek i bracia Konarscy planują odbicie Rudej. Obserwują miejsce, w którym UB więzi przyjaciółkę. Bocian domaga się od Ady, by zwolniła Wasilewskiego, jednak kobieta nie zgadza się na to. Doktor Kirchner dostaje od dyrekcji szpitala pismo z żądaniem, by w ciągu 24 godzin opuścił Polskę. Pułkownik Orlicki przekazuje podwładnym plany przerzutu do Czechosłowacji. Wszyscy zdają sobie sprawę, że być może nie wrócą już do ojczyzny. Kazimierz podejmuje decyzję o wyjeździe z Warszawy. Żegnając się z Heleną, wręcza jej zaproszenie na premierę "Ślubów panieńskich". Bronek i Janek jadą do sierocińca, gdzie według kierowcy Wasilewskiego, pułkownik zostawił Jasia. Chcą zabrać chłopca. Bronek i bracia Konarscy zjawiają się w teatrze na spektaklu. Próbują porwać zasiadającego na widowni majora Zwonariewa.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także