Czas honoru 5: Wróg czy sojusznik (62)

Czas honoru

sezon 5 odc. 62: Wróg czy sojusznik

serial wojenny Polska 2012   od 12 lat
Występują:Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki
Reżyseria:Michał Kwieciński, Michał Rosa, Grzegorz Kuczeriszka
W skrócie:Krawiec i dwaj pozostali koledzy giną podczas przeprawy przez pole minowe. Janek odkrywa, że szukając Leny, nieświadomie naprowadził UB na trop towarzyszy broni. Karol przesłuchuje Kobrę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Początek maja 1945 roku. Dowództwo niemieckich sił zbrojnych podejmuje decyzję o kapitulacji. Janek (Antoni Pawlicki), który po klęsce powstania warszawskiego, trafił do obozu jenieckiego w Niemczech, wychodzi na wolność i wraz z przyjacielem wraca do Polski. Bronek (Maciej Zakościelny), który ukrywa się od rozwiązania Armii Krajowej, nadal działa w podziemiu. Władek (Jan Wieczorkowski), Michał (Jakub Wesołowski) i Ruda (Karolina Gorczyca) walczą przeciwko Sowietom w leśnym oddziale partyzanckim. W tym samym czasie radziecki pułkownik i funkcjonariusz UB, Wasilewski (Adam Woronowicz), otrzymuje rozkaz schwytania wszystkich angielskich spadochroniarzy zrzuconych w czasie wojny do Polski. Sprawę nadzoruje dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "Ada" Lewińska (Magdalena Cielecka).

W tym odcinku

Krawiec i dwaj pozostali koledzy giną podczas przeprawy przez pole minowe. Bronek, któremu udało się przeżyć, załamuje się. Janek odkrywa, że szukając Leny, naprowadził UB na trop towarzyszy broni. Nie może sobie tego darować. Karol przesłuchuje Kobrę. Obiecuje mu, że zwolni jego brata z łagru, jeśli wskaże, gdzie ukryto archiwum. Więzień w końcu zdradza mu tę informację, jednak okazuje się, że dokumenty zostały przewiezione w inne miejsce. Ruda odzyskuje przytomność po operacji. Daje Marii adres mieszkania na Pradze, gdzie ukrywała się z Władkiem. Matka i syn spotykają się po długiej rozłące. Bronek i Władek zjawiają się u Karola. Grożą mu śmiercią i zmuszają, by przekazał Michałowi gryps oraz broń. Maria wprowadza syna do szpitala, gdzie przebywa Ruda, by mógł z nią pomówić. Janek podążając za Wasilewskim dociera do domu, w którym wojskowy mieszka z Leną. Pułkownik jedzie do swojej matki, u której dziewczyna zostawiła Jasia i porywa dziecko.

Występują (pokaż wszystkich)