Co nas truje (8/12)

Co nas truje (8/12)

program rozrywkowy Polska 2018   od 12 lat
W skrócie:Dzięki antybiotykom udało się pokonać choroby dziesiątkujące ludzi. Dzisiaj ich stosowanie nie zawsze jest uzasadnione. Katarzyna Bosacka bada negatywne skutki zażywania tego rodzaju leków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W drugiej edycji programu Katarzyna Bosacka zdradza, na co warto zwracać uwagę podczas zakupów spożywczych. Wyjaśnia, które produkty mogą przyczyniać się do rozwoju chorób w naszym organizmie i pogorszenia samopoczucia. Prowadząca daje liczne wskazówki, jak wyeliminować szkodliwe składniki z diety i jak je zastąpić, by podwyższyć jakość posiłków. Zagląda do polskich rodzin, by zbadać i ulepszyć ich jadłospis, przeprowadza sondy uliczne, a także konsultuje się z ekspertami - lekarzami i technologami żywienia.

Antybiotyki uchodziły niegdyś za błogosławieństwo, dzięki nim udało się pokonać choroby dziesiątkujące ludzką populację. Dzisiaj nie zawsze ich stosowanie jest uzasadnione. Lekarze wypisują je bez namysłu. Katarzyna Bosacka bada negatywne skutki zażywania antybiotyków, są to m.in. problemy trawienne, nawracająca grzybica, alergia. Widzowie dowiedzą się, czym są superbakterie, których istnienie zostało już nagłośnione przez Światową Organizację Zdrowia.

Twórcy (pokaż wszystkich)