Archiwista (12)

Archiwista (12)

serial kryminalny Polska 2020   od 16 lat
Występują:Henryk Talar, Paulina Gałązka, Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr
Reżyseria:Maciej Żak
W skrócie:Zuza i Paweł interweniują w sprawie utrudniania komornikowi dostarczenia wezwania do eksmisji. Okazuje się, że notariuszka, która doprowadziła do wydania wyroku, została porwana pięć lat temu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Henryk Mikos (Henryk Talar), emerytowany pracownik archiwum żyrardowskiej policji, dzięki niezwykłej inteligencji i doskonałej pamięci, rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne sprzed lat. Partneruje mu młoda, energiczna i ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka).

W tym odcinku

Zuza i Paweł patrolują żyrardowskie osiedle. Zostają wezwani do jednego z bloków, w którym mieszkańcy utrudniają komornikowi dostarczenie wezwania do eksmisji Andrzejowi (Marcin Gaweł), samotnemu ojcu. Po powrocie do komendy Wasiluk opowiada o całej sytuacji Mikosowi. Wspomina, że notariuszka, która pośrednio doprowadziła do wydania wyroku, została porwana pięć lat temu. Okazuje się, że chodzi o Hannę Bogucką. Siostrzenica kobiety, Matylda (Natalia Jesionowska), otrzymała żądanie okupu, ale ostatecznie nie udało się pomóc ofierze i sprawę zamknięto. Zuza postanawia zająć się zagadką zniknięcia Boguckiej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także