Archiwista (11)

Archiwista (11)

serial kryminalny Polska 2020   od 16 lat
Występują:Henryk Talar, Paulina Gałązka, Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr
Reżyseria:Maciej Żak
W skrócie:Zuza dostaje od komendanta kolejne zadanie. Od trzech miesięcy czekają na rozwiązanie rozmaite drobne sprawy. Wasiluk ma się zająć m.in. otruciem psa. Funkcjonariuszka prosi o wsparcie Henryka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Henryk Mikos (Henryk Talar), emerytowany pracownik archiwum żyrardowskiej policji, dzięki niezwykłej inteligencji i doskonałej pamięci, rozwiązuje najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne sprzed lat. Partneruje mu młoda, energiczna i ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka).

W tym odcinku

Zuza dostaje od komendanta kolejne zadanie. Od trzech miesięcy czekają na rozwiązanie rozmaite drobne sprawy. Wasiluk ma się zająć między innymi przypadkiem otrucia psa. Funkcjonariuszka prosi o wsparcie Henryka. Archiwista, zgłębiając materiały dowodowe i poszukując jakiegoś punktu zaczepienia, trafia do wsi Wiskitki. Odkrywa, że między miejscowymi rodzinami Lenartowiczów i Szostaków od wielu lat toczy się konflikt i żadna ze stron nie zamierza ustępować. Mikos obawia się, że niebawem może dojść do tragedii. Postanawia jej zapobiec.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)