Amok

Amok

5.9/10 5.9/10
FILM KRYMINALNY Polska 2017   dla dorosłych
Występują:Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz, Zbigniew Stryj
Reżyseria:Kasia Adamik, Olga Chajdas, Piotr Bartuszek, Marek Palka
W skrócie:Rybacy wyławiają z Odry zmasakrowane ciało. Policja nie znajduje zabójcy, a sprawa trafia do archiwum. Po czterech latach anonimowy donos wiąże morderstwo z fabułą powieści 'Amok'.
Na faktach: prowadzący śledztwo wokół morderstwa sprzed lat policjant odkrywa, że zdarzenie zostało szczegółowo opisane w powieści. Czyżby demoniczny, znęcający się nad żoną autor był sprawcą?
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 21 lutego
pojutrze
2:25 CANAL+ (z napisami)
czwartek, 21 lutego
pojutrze
2:25 CANAL+ Film
czwartek, 21 lutego
pojutrze
3:25 CANAL+ 1 (z napisami)

Opis

Rybacy wyławiają z Odry zmasakrowane ciało. Media nagłaśniają to przerażające odkrycie. Informacja trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Policji udaje się ustalić tożsamość ofiary - to architekt Mariusz Roszewski. Nie udaje się jednak znaleźć zabójcy, a sprawa trafia do policyjnego "archiwum X". Mijają cztery lata. Anonimowy donos wiąże morderstwo Roszewskiego z fabułą powieści "Amok", którą napisał Krystian Bala (Mateusz Kościukiewicz). Autentyczność zgłoszenia postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski (Łukasz Simlat), dociekliwy funkcjonariusz o mrocznej przeszłości. Szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a zbrodnią opisaną w książce.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także