07 zgłoś się: Grobowiec rodziny von Rausch (10/21)

07 zgłoś się

odc. 10/21: Grobowiec rodziny von Rausch

7.3/10
serial kryminalny Polska 1981   od 12 lat
Występują:Bronisław Cieślak, Zdzisław Kozień, Zdzisław Tobiasz, Barbara Ludwiżanka
Reżyseria:Krzysztof Szmagier
W skrócie:Borewicz rozpoczyna śledztwo w sprawie włamań do grobowców. Wszyscy, których groby zostały splądrowane, zmarli za granicą, a transportem zwłok zajmowała się pewna firma z Londynu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Porucznik Borewicz rozpoczyna śledztwo w sprawie powtarzających się włamań do grobowców. Okazuje się, że wszyscy ci, których miejsce pochówku zostało splądrowane, zmarli za granicą, a transportem zwłok zajmowała się firma z Londynu. Niebawem milicjant odkrywa, że przedstawiciel przedsiębiorstwa przybywał do Polski każdorazowo tuż po pogrzebie. Idąc tropem ostatniego przestępstwa, popełnionego na grobowcu rodziny von Rausch, funkcjonariusz ustala listę podejrzanych. Postanawia przyłapać sprawców na gorącym uczynku i poznać motywy ich postępowania.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także